RAPİD CHAİN NEDİR?

Rapid Chain, tek bir depo üzerinden sipariş ve dağıtım yönetimi mantığını ortadan kaldırarak, siparişlerin müşteri konumuna en yakın mağaza/şube/işyerinden temin edilmesini sağlayan, sisteme üye firmaları yerel bir tedarikçiye dönüştüren yenilikçi bir dijital buluşma platformudur.

NASIL ÇALIŞIR ?

Firmalara gelen siparişlerin tek bir ana depodan paketlenerek, dağıtılması ve sipariş tesliminin günler boyunca sürdüğü klasik yöntemin aksine, Rapid Chain sisteminde müşteri ihtiyacının sipariş noktasına en yakın yerden karşılanması amaçlanır. Gelen siparişe göre şehirdeki en yakın üye firmanın stok durumu kontrol edilerek ürünlerin mevcudu teyit edilir, eksik olan ürünler sistem üzerinden temin edilerek müşteri siparişi tamamlanır.
Online satış yapan bir web sitenizin olmasına gerek yok.. Yerel bir işyeri olarak, Rapid Chain ağına üye olabilir, “Rapid Chain Kurumsal Uygulaması” ile sizinle aynı kategoride faaliyet gösteren firmalarla koordineli bir şekilde çalışabilir ve müşteri ihtiyaçlarına konum tabanlı çözümler sunabilirsiniz.

GENEL YAKLAŞIMIMIZ

Rapid Chain, Türkiye’de konum tabanlı teknolojilerde öncü TIRPORT Firması tarafından 2018 Yılında kurulmuştur.  Yapay zekâ algoritmalarıyla desteklenen iş modeli sayesinde, Firmalar, tedarik zinciri süreçlerinde hız ve verimlilik kazanırken, binlerce tedarikçiye ve potansiyel müşteriye ulaşabiliyor, siparişlerini daha etkin bir şekilde yönetebiliyor. Bireysel kullanıcılar ise ihtiyaçlarını bulundukları en yakın konumdan kolayca gerçekleştirebiliyor. Rapid Chain’e; tekstilden, kitaba, ev eşyasından, elektronik eşyaya, ürün ayrımı olmaksızın satış faaliyeti gerçekleştiren tüm firmalar üye olabilmektedir.Üye olan firmalar, kendi kategorilerinde yerel bir tedarikçi olarak hizmet verebilmektedir. Üye firmalar, profesyonel bir stok kontrol programına sahip olmasa dahi bu sistemin bir parçası olarak çalışabilir.Uygulama üzerinden gelen sipariş bildirimlerine yanıt olarak, stok durumların manuel bir şekilde bildirebilirler.